Twoje opony w dobrych rękach!

PORADY > Jak można kontrolować zużycie opon?

Jak można kontrolować zużycie opon?
Opony często dają znać o problemach na tyle wcześnie, by można było temu przeciwdziałać. Naucz się "czytać" z opon wczesne znaki ostrzegawcze, a zdołasz zapobiec zużyciu, które może skrócić życie opon nawet o kilka tysięcy kilometrów. Przedstawiamy tu niektóre z najczęściej pojawiających się problemów.

Zużycie po obu krawędziach: ZA NISKIE CIŚNIENE
Jeżeli zauważysz zużycie po obu stronach swoich opon, może to być spowodowane zbyt niskim ciśnieniem. Niskie ciśnienie jest jednym z najgorszych wrogów opon. W nie dopompowanych oponach bieżnik na zewnętrznych krawędziach znacznie szybciej się ściera. Dodatkowo podczas jazdy bardziej się rozgrzewają, co również ma negatywny wpływ na ich trwałość. Prócz tego zwiększa się zużycie paliwa z powodu większego tarcia (miękkie opony zmuszają silnik do cięższej pracy). Dlatego regularnie sprawdzaj ciśnienie wewnątrz opon. Nieprawidłowe zużycie opon może być również spowodowane złym ustawieniem osi lub problemami mechanicznymi. Wielu przedstawicieli Dębicy oferuje fachową diagnozę i naprawę tych problemów.

Z użycie po środku: ZA WYSOKIE CIŚNIENIE
Gdy opona jest nadmiernie napompowana, środek bieżnika bierze na siebie największy ciężar i zużywa się szybciej niż krawędzie zewnętrzne. Nieregularne ścieranie się bieżnika skraca żywotność opon. Regularnie sprawdzaj ciśnienie w swoich oponach. Nieprawidłowe zużycie opon może być również spowodowane złym ustawieniem osi lub problemami mechanicznymi. Wielu przedstawicieli Dębicy oferuje fachową diagnozę i naprawę tych problemów.

Wgłębienia w bieżniku: ZUŻYTE FRAGMENTY
Wgłębienia najczęściej pojawiają się w przednich oponach, choć pojawia się również w tylnych. Może to oznaczać, że koła są Ľle wyważone lub że elementy układu zawieszenia bądĽ sterowania są zużyte. Wielu przedstawicieli Dębicy oferuje fachową diagnozę i naprawę tych problemów.

Zużycie po jednej stronie: ZŁE USTAWIENIE OPON Ząbkowanie: ZŁE USTAWIENIE GEOMETRII
Czy krawędzie bieżnika wyglądają jak zęby piły? Jeżeli tak, to jest to spowodowane przypadkowym tarciem o nawierzchnię. Rozwiązaniem jest tu kontrola geometrii zawieszenia.
źródło: DębicaCennik wymiany opon 4 szt. (wraz z wyważaniem):


wymiana opon na felgach stalowych - 50zł
wymiana opon na felgach aluminiowych - 70złNASI PARTNERZYGUM-SERWIS wymienił już tysiące opon! Dziękujemy za zaufanie.


Wulkanizacja Kraków - Wymiana opon Nowa Huta


Copyright © 2013-2014 GUM-SERWIS - Designed by Tomasz Tytko WULKANIZACJA KRAKÓW - OPONY UŻYWANE KRAKÓW