Twoje opony w dobrych rękach!

PORADY > USZKODZENIA OPONY

USZKODZENIA OPONY
Większość uszkodzeń jest spowodowanych przez niewłaściwe ciśnienie powietrza w oponach, z tego powodu zalecane jest sprawdzanie ciśnienia, nie rzadziej niż co tydzień.

W użytkowaniu opon ważny jest styl jazdy. Ostrożne i zrównoważone prowadzenie samochodu jest korzystne zarówno dla opon jak i środowiska. Nagłe przyśpieszanie, ostre hamowanie z zablokowanymi kołami znacznie skraca czas życia opon.

Jazda po bezdrożach, nierównych nawierzchniach, najeżdżanie na wysokie krawężniki także może prowadzić do powstania widocznych albo ukrytych uszkodzeń.

Nagłe wibracje odczuwane na kierownicy mogą świadczyć o uszkodzeniu opony. W takiej sytuacji zawsze należy przerwać jazdę oraz dokładnie sprawdzić stan opon.

Niedostosowanie prędkości jazdy do obciążenia może mieć taki sam efekt jak jazda pojazdu przy niskim ciśnieniu powietrza w kole.

W celu przedłużenie życia opon należy przekładać je z przodu na tył oraz vice versa co 10 000 km. Zmiana opon z letnich na zimowe jest doskonałą okazją do zmiany ich pozycji. Zalecane są również zmiany po przekątnej, tak aby odwrócić kierunek ich rotacji (nie można stosować tej reguły do opon kierunkowych). W takim przypadku zawsze należy sprawdzić wyważenie kół.
źródło: ContinentalCennik wymiany opon 4 szt. (wraz z wyważaniem):


wymiana opon na felgach stalowych - 50zł
wymiana opon na felgach aluminiowych - 70złNASI PARTNERZYGUM-SERWIS wymienił już tysiące opon! Dziękujemy za zaufanie.


Wulkanizacja Kraków - Wymiana opon Nowa Huta


Copyright © 2013-2014 GUM-SERWIS - Designed by Tomasz Tytko WULKANIZACJA KRAKÓW - OPONY UŻYWANE KRAKÓW